Menü

Nexa Oto Şile Kurtarma Çekici Hizmetleri

Oto Çekici, Oto Kurtarma ve Yol Yardım Hizmetleri

Araba artık lüks olmaktan çıktı. Bir ihtiyaç haline geldi. Bu nedenle, araba satışını kolaylaştıran ve uygun hale getiren birçok kampanyadan faydalanılıyor. Yapılan birikim ve tasarruflar, araç satın alınarak değerlendiriliyor.

Günümüzün olmazsa olmazı haline gelen araçların seyahat ve ulaşımı kolaylaştırması en önemli avantajıdır. Ancak bir aracın dezavantajlarının da bilinmesi, araç satın alan; veya alacak olan kişilerin araç bakım zahmeti ve masraflarına katlanması için bütçesini ayarlaması icap ediyor.Her araç yolda kalır mı?

Mükemmel bir aracın olduğunu ifade etmek doğru değildir. Belirli periyotlar dahilinde bakımı aksatılmadan yapılan, üzerine titrenilen ve düzgün bir şekilde sürülen orta sınıf bir aracın yolda kalması oldukça zordur. Buna rağmen çok üst segment bir aracın bakımı yapılmaz, doğru bir şekilde kullanılmazsa, yolda kalma ihtimali daha fazladır.

Yakın bir zamanda yaklaşık değeri iki milyon civarında olan bir aracın otobanda yolda kalması haberlere yansımış, bu haber birçok kişinin hayretini celp etmişti.

Aracınızın yolda kalmaması için nelere dikkat etmelisiniz?
Şile ÇekiciAracın yolda kalmasının sebepleri arasından birden fazla faktör etkili olabilir. Ya da, çevreden kaynaklanan bir nedenden dolayı yolda kalma durumu yaşayabilirsiniz. Böyle bir durumla muhatap olduğunuzda aracınızı ve kendinizi güvenli bir yere çekmelisiniz. Daha sonra ise, oto çekici hizmeti numarasından destek istemeli ve yetkili ekibin bulunduğunuz noktaya intikal edene kadar otobana çıkmamalısınız.

Bu açıklamadan sonra bir aracın yolda kalmamasını veya kalma ihtimalini en aza indirecek birtakım reçeteden söz edelim. Öncelikle, eğer bir hafif kazaya karışmadıysanız diğer faktörleri kontrol etme şansınız vardır. Aracın tekerlekleri önemlidir. Bunların yarık olması ve bakımsız olması zamanla daha fazla aşınmasına ve aracın yükünü taşıyamaz hale gelmesine neden olabilir. Tekerleri çok fazla deforme olan araçlara en kısa sürede müdahale edilmesi lazımdır.

Yolda kalmanın en önemli nedenleri arasında motor arızalarının payı büyüktür. Bu tip arızaların çıkmasının nedeni ise, bakımlarının düzenli olarak yapılmamasıdır. Özellikle yağın azalması veya yağ ve yağ filtresinin artık görevini yerine getirememesi, araç aksamlarının aşırı sürtünmesine ve dolayısıyla aşırı ısınmasına neden oluyor. bu da, aracın su kaynatmasına ve hatta motorun kaybına kadar varabilecek sonuçları doğurabiliyor.

Aracın bakımına dikkat etmeniz halinde yolda kalma ihtimalini en aza indirmiş olursunuz.

Özellikle il dışına tatil veya başka amaçlarla çıkmadan önce aracınızın bakımını mutlaka yaptırmalısınız. Uzun süre aracın kullanılması, motorun arıza verme ihtimalini daha fazla artırabilir. Eğer motorun gerekli bakımı yapılmadıysa, arıza muhtemelen geliyorum diyecektir. Bir de, aracın bakımlarını yapmış olsanız bile yanınızda mutlaka yol yardım hizmeti sunan bir şirketin kartını ve telefon numarasını bulundurun.

Araç yolda kaldıktan sonra ne yapmalısınız?

Hayat sürprizlerle doludur. Benim başıma gelmedi, yakın arkadaşlarımın da başına hiçbir zaman bir şey gelmedi demek doğru değildir. Her an ve her zaman aracınızla çıktığınız yolda sürprizlerle karşılaşma ihtimaliniz çok yüksektir. Aracınıza çok iyi bakıyor olabilirsiniz; ancak yoldaki bir çividen dolayı araç tekeriniz zarar görebilir ve yolda kalabilirsiniz. Bunun gidi çevresel faktörler çok fazladır; ve sürücüleri her an tehdit etmektedir.

Herhangi bir nedenden dolayı yolda kaldıktan sonra sakin kalmak ve durumun geçici olduğunu bilmelisiniz. Bu aşamada yapmamanız gerekenler de var. Ama öncelikle yapmanız gerekenlerin neler olduğunu bilmelisiniz. İlk olarak, aracınızın güvenli bir yerde olduğuna emin olmalısınız. Otobanlarda en güvenli yer, güvenlik şerididir. Olabildiğince aracı, güvenlik şeridinin içerisine ve akan trafikten uzak noktaya çekmelisiniz.

Oto KurtarmaEğer aracınızı otobandan sakin bir caddeye çıkarma ihtimali varsa, otobandan çıkabilirsiniz. Ancak çoğu zaman böyle bir imkanın olduğu noktada olmanız mümkün olmayabilir. O nedenle, güvenli şeritte beklemelisiniz. Burada kendi güvenliğiniz için araçtan inmemeniz önemlidir. Eğer araç içerisinde başka birileri de varsa, bunların da inmemesi gerektiğini ifade etmelisiniz. Yolda kalma akşam saatlerinde olduysa, aracınızdaki arıza levhasını araçtan üç metre ileriye koymalısınız.

Tüm bunları yaptıktan sonra oto çekici firmasını aramalısınız. İyi bir firma, çok kısa süre içerisinde verdiğiniz noktaya gelebilir. Aracınıza en yakın konumda bulunan çekici personelini, size yönlendirebilir. Böylece, en kısa sürede bulunduğunuz durumdan kurtulma imkanınız vardır. Akşam saatleri için oto kurtarıcı hizmetlerinin ulaşımı daha hızlı olabilir. Ancak gün içerisindeki yolda kalma durumlarında trafik akışı olay yerine ulaşımı birinci derecede etkileyebilir.

İyi bir oto çekici firmasının özellikleri nelerdir?

Öncelikle şunu ifade edelim: ülkemizdeki oto çekici ve kurtarıcı firmalarının sayısı her geçen gün artıyor. Bunun nedeni, araç sayısının giderek artması ve oto hizmetlerine yönelik talebin yükselmesidir. Bu yöndeki talepleri karşılamak açısından genç girişimcilerin bu alandaki faaliyet sayıları artış gösterdi. Çekicilik hizmetinin müşteriler açısından cazip olması ve sektördeki firmaların kalitelerinin standardize edilmesi için bazı kriterler belirlendi. Bu kriterler sayesinde, yol yardım hizmet kalitesi yükseldi.

Her ne olursa olsun çekici sektöründe birden fazla firma var; ve bunlar arasındaki rekabet aralarındaki kalite farkının olmasını sağlıyor. Yolda kalmanız halinde iyi bir firmadan destek talep etmeniz, daha hızlı bir şekilde sorunun çözülmesini sağlayabilir. Bu bakımdan her an erişilebilir olan oto çekici firmaları, müşteri memnuniyetini sağlayan firmalar arasında yer alıyor. Bazı firmaların numaralarına ulaşmak mümkün değildir. Bu nedenle de, zaman kaybettirebilir.

Diğer bir husus ise, firmanın oldukça hızlı hareket etmesidir. Tabi bu durum, arızanın yaşandığı mesafe ve yoldaki trafik durumuna göre değişiklik arz edebilir. Ancak müşteri memnuniyetini amaçlayan firmaların olay yerine gelirken müşterileri her an bilgilendirmeleri, müşterinin endişe ve merakını gideriyor. Bu bakımdan hızlı ve iletişim kuran şirketler üstün kalite standardına sahiptir denilebilir.

Aracın çekilmesi esnası da önemlidir. Müşterilerin araçlarına zarar vermemek için titiz davranılması lazımdır. Çekici aksamlarının bakımsız olması, aracın çekiciye yüklenilmesi sırasında bir sorunun yaşanmasına neden olabilir. Hem araçlarının bakımını hem de araç üstü vinç sisteminin bakımına dikkat eden firmaların hizmetleri daha iyidir.

Çekici personeli de önemli bir husustur. Daha önce çekicilik yapmamış bir personelin aracı emniyetli bir şekilde çekiciye yükleyebilmesi zor olabilir. Üstelik bir dizi kazaların yaşanma riski de artabilir. Deneyimli bir çekici personeli ise, çok kısa sürede ve emniyetli şekilde aracın yükleme işlemini tamamlayabilir. Güler yüzlü ve müşteriyle iletişim kurabilen personel profili, önemlidir.

Oto Çekici Fiyatları

Oto çekici fiyatlarını birden fazla faktörün belirlediğini ifade edelim. Ancak piyasanın çok üzerinde veya altında ücret teklifleri veren firmalardan uzak durulması icap ediyor. Piyasanın çok altında hizmet verenlerin birtakım eksikliklerinin olması mümkündür. Önemli olan iyi bir hizmet modelinin uygun fiyattan verilmesidir.

Müşteriyi memnun etmeyen bir hizmetin düşük bedellerden verilmesi, memnuniyetsizlik yaratabilir. Hizmetin iyi olması çekici fiyatın uygun olması, müşteri memnuniyetini sağlayıcı bir etkendir. Fiyatları etkileyen en önemli unsur, aracın yolda kaldığı yerin mesafesiyle ilgilidir. Şile’nin her hangi bir noktasında kalan firma için Şile oto çekici firması harekete geçebilir.

Ancak Şile bölgesinin oldukça dışında bir yerde aracın arıza vermesi, merkezdeki bir aracın arıza vermesinden farklıdır. Bu nedenle de, fiyat değişimleri söz konusu olabilir. Yine de, firmanın çok yüksek bedel talep etmemesi gerekiyor.

Başka bir aracın oto kurtarıcı gibi kullanılması doğru mu?

Çok yakın zamana kadar yolda kalan araçların başka bir araç tarafından çekilmesi olaylarına şahit olunuyordu. Ancak bu durum, hem araç trafiğini riske atmak demek, hem de insan güvenliğini hiçe saymak demektir. Bu tür görüntülerin yaşanmaması ve trafiğin tehlikeye atılmaması adına bir aracın, muadili başka bir araç tarafından çekilmesi ceza nedeni haline geldi. Böylece, oto kurtarıcı araçları dışında bir aracın amacı dışında kullanımının önüne geçildi.

Herhangi bir yolda kalma durumunda kendi güvenliğinizi ve başkalarının emniyetlerini riske atmamak adına mutlaka yol yardım hizmetlerini aramalısınız. En kısa süre içerisinde bulunduğunuz yere intikal edecek oto çekici aracıyla daha güvenli bir noktaya taşınmanız sağlanabilir. Bu aracın emniyetli olmaları, hem kendinizin hem de trafiğin tehlikeye atılmasını önlemektedir.

Sonuç olarak şunu ifade edebiliriz: aracınızın yolda kalmaması için düzenli bakım çizelgesini takip etmelisiniz. Buna dikkat etmeniz halinde yolda kalma gibi kötü durumları yaşama riski düşebilir. Ancak tamamen ortanda kalkmaz. Herhangi bir yerde başınıza gelebilecek yol arızası ve yolda kalma olayı halinde oto çekici firmalarına güvenebilirsiniz.

Oto Çekici Hizmetinde İndirim Fırsatı


İnternet'e özel Oto Çekici, Çekici ve Yol Yardım Hizmetlerinde %10 ile %15 arası İndirim fırsatını kaçırmayın. Detaylı bilgi için lütfen 0545 353 13 13 nolu çağrı merkezimizi arayınız.
Yorumlar : 2
Toplam Puanlar : 7
Ortalam Puan : 3.5

Bekir Kara*****

Bekir Kara*****

17-11-2018

Oto Çekici hizmetinde göstermiş oldukları özveri ve titizliklerinden dolayı Nexa Makina'yı kutlarım

Mehmet Alper Şen

Mehmet Alper Şen

17-11-2018

Bizi yolda bırakmayan Nexa Makinaya teşekkürler.WTGAIMG